Home Athletes'Corner Coaching in Italy About Us
About Us About Us

Shock Team


Weekly Squad Training Sessions


Uniforms & Merchandising


Camps


Athletes


Event Calendar

About Us




Athlete in Training







Caleb Noble - AUS-  Professional Triathlete


Alessia Orla - ITA-  Professional Triathlete


Matteo Bruschi - ITA-  Formal Professional Triathlete





Josh Roy- AUS - Off Road Triathlon & Multisport Challenge


Tim Fitzpatrick - AUS-  Triathlon Off-Road


Sandy Hector - AUS - Multisport Challenge





Angela Sandral - AUS  Triathlon Long Couse

12th OA Ironman AUS 2018


Sarah Kilner - AUS Triathlon Long Course

43rd OA Ironman AUS 2018


Rachael Long - AUS Triathlon Long Course

29th OA IM AUS 70.3 2018





Linda Hudec - AUS  Triathlon Long Couse


Heidi Poole - AUS Triathlon Long Course


Erin Macdonald - 1997 AUS - Triathlon TA ITU U23 Licence

2018 TA AG National Team





Glen Jarvis - AUS - ITU Elite Para-Triathlon - PTS2 Class


Justin Godfrey - AUS - ITU Elite Para-Triathlon - PTS3 Class


Daniel Searle - AUS - ITU Open Para-Triathlon - PTVI B1 Class




Para Athletes Linked with us

Claire Mclean - AUS - ITU Elite ParaTriathlon - PTS5/4 Class

Emily Tapp - AUS - ITU Elite ParaTriathlon - PTWC H1 Class

Alex Welsh - AUS - ITU Elite ParaTriathlon - PTWC H1 Class

Toni Scoleri - AUS - ITU Elite ParaTriathlon - PTS5 Class

Kieran Ault-Connell  AUS - Para- Cycling.

John King AUS - AWD Deaf  Para- Triathlon - 2018 AUS Deaf Games Triathlon Champion.


Kerryn Harvey - AUS - ITU Elite Para-Triathlon - PTS4 Class


Nige Young - ITU  Open Para-Triathlon - PTWC H1 Class






Max Norman - 2001 AUS - Triathlon TA ITU Junior Licence

NSW State Squad


Will Maclean - 2002 AUS - Triathlon TA ITU Junior Licence

ST Development Squad


Jaxson Tenhave - 2003 AUS - Triathlon TA ITU Junior Licence

ST Development Squad





Lucas Bladwell - 2003 AUS - Triathlon TA ITU Youth A Licence

TVDP Victoria State Squad


Finn Nixon - 2003 AUS - Triathlon TA ITU Youth A Licence

TVDP Victoria State Squad


Liam Willcox - 2005 AUS - Triathlon TA ITU Youth B Licence

ST Development Squad





Kara Curphey - AG AUS - Long Distance Run



Monica Cowen - AG AUS - Triathlon

2018 TA AG National Team


Mel Grigg - AG AUS - Triathlon

2018 TA AG National Team





Rudy Yonson - AUS - Triathlon

2018 TA AG National Team


Jason Bartel - AUS - Triathlon/Football


Bruce Tenhave - AUS - Triathlon





Grant Dean - AUS  Cycling


Mark Jones - AUS Triathlon


Jimmy North - AUS Duathlon


Nicky Rose - AUS - Triathlon Long Course

Janet Osborn - AUS - Open Water Swimming

Caroline Osborn - AUS - Running

Bella Godfrey - AUS - Soccer

Genevieve White - AUS - Triathlon


Adrian Mckelvie - AUS - Triathlon Long Course

John Trevivian - AUS -Orienteering-MTB

Fabrizio Andreoni - AUS - Triathlon

David Jefferies - AUS - Triathlon

Shaun Bassett - AUS - Triathlon


Jesse Tenhave - 2001 AUS - Triathlon TA Junior

Caleb Therkildsen - 2001 AUS - Triathlon/Hockey

Campbel Maclean - 2003 AUS - Triathlon TA ITU Youth A

Angus White - 2006 AUS - Triathlon TA Youth B

Macca Maclean - 2006 AUS - Triathlon TA Youth B